2 września 2014     Imieniny: Iza, Stefan, Julian
AktualnościGaleriaKontaktMapa Google
 
Urząd Gminy
Prezentacja gminy
Gospodarka
Informator gminny
Turystyka
Strona startowa
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach podaj adres e-mail:dopisz 

KulturaPrzynależność do bogatego w tradycje regionu kaliskiego wywarła wpływ na rozwój kultury cekowskiej gminy. Znalazło to swoje odbicie w zwyczajach, obrzędach, pieśniach itp., które kultywowane są do dnia dzisiejszego.

Gminne Centrum Promocji Kultury Sportu i Rekreacji w Cekowie prowadzi wielokierunkową działalność w dziedzinie upowszechniania kultury, dając możliwość dzieciom, młodzieży i dorosłym rozwijania swoich zainteresowań i pasji. Działa tu zespół śpiewaczy “Cekowianki” kontynuujący pokoleniowy przekaz regionalnych pieśni i dawnych obrzędów stanowiących główny repertuar byłego Zespołu Regionalnego. Lokalni twórcy ludowi (rzeźba, haft, słomkarstwo, malarstwo) prezentują swój dorobek na okolicznościowych wystawach.

W Gminnej Izbie Pamięci gromadzone dą dokumenty, pamiątki związane z historią, tradycją gminy i regionu.

Centrum jest również koordynatorem wielu przedsięwzięć podejmowanych przez gminę, współdziałając tym samym z organizacjami społecznymi, placówkami oświatowymi, stowarzyszeniami (obchody rocznic, świąt państwowych i innych wynikających z Gminnego Kalendarza Imprez) oraz prowadzi działalność promocyjną gminy poprzez wydawnictwa informacyjne, wystawy itp.     

Na terenie gminy działa Gminna Biblioteka Publiczna w Cekowie z filią w Kamieniu. Z ich księgozbiorów (25000 woluminów – Ceków, 16500 woluminów – Kamień) korzystają dzieci, młodzież szkolan i lokalna społeczność. Od wielu pokoleń prowadzi swoją działalność Orkiestra Dęta OSP Kamień, wzbogacając kalendarz imprez kulturalnych wielu miejscowości w Polsce, propagując tradycje muzykowania pożarników i uświetniając przeglądy muzyczne nie tylko w kraju, ale i poza granicami.

 
«« wstecz
drukuj wyślij ten link


Wyszukiwanie
Szukaj:
szukaj
BIP - Ceków
Akty normatywneprojekt i wykonanie: Dekorus